FASTMILL Mekanik Modüller

Hızlı Bağlama Sistemi İçin Yenilikçi Çözümler

FASTMILL; Çok kısa bir sürede şirketlerin beklentileri karşılayabilecek olan bu sistem ile verimliliği artırmak, süreçleri daha esnek hale getirmek ve üretim maliyetlerini azaltmak en büyük hedef olmuştur.

Avantajları

  • Özellikle 5 eksen tezgahlarda spindle ve takım tutucu ile parça arasındaki çarpmaları önlemek , iş parçasına kolay yaklaşabilmek için yüksek bağlama imkanı sağlar.
  • Bağlanan barçaların 5 yüzeyinde rahatlıkla işlem yapabilme imkanı sunar.
  • Parça bağlamada sıfır ayarını koruyarak kalıcı referanslar sağlar. Parça sök-tak işlemlerinde yüksek hassasiyetle (mikron mertebesinde) yeniden bağlama imkanı sağlar.
  • FAST MILL, Tüm ürünlerin üretim planlaması ve programlama kolaylığı sağlamak için tüm ürünlerin 3 boyutlu data kütüphanesini kullanıcılarla paylaşır.Bu şekilde parça işlemelerini yapmadan önce iş parçasının tezgah tablasında nereye sabitleneceğiniz seçebilirsiniz. CAD-CAM veya simülasyon ile analiz ve çarpışma testlerini de yapmak mümkün olmaktadır.
  • FAST MILL ürünleri, çeşitli uygulamalarda ihtiyaçları karşılamak için tasarlanmış birçok farklı ürün türünden oluşur. Tüm ürünler parça bağlamayı daha kolay ve hızlı hale getirmek için sınıflara ayrılmıştır.

Mekanik Modüller

Özel üç çeneli kendinden merkezlemeli kilitleme sistemindenoluşan sertleştirilmiş ve taşlanmış çelikte mekanik, sağlam ve hassas bağlama modülü serisi.

CAD / CAM veya Simulatör’den standart biçimde mevcut ürün kütüphanesi aracılığıyla sistem tamamen yönetilebilir. Standart olarak M6’dan M60’a kadar dişleri olan parçalar için konumlandırma ve sıkıştırma pimleri ile çeşitli yüksekliklerde bulunan tekli modüler sistem.

TEKLİ MODÜL H60
Çap: 49,8 – Yükseklik: 60 mm

TEKLİ MODÜL H40 – OPTZ. T-kanal
ÇAP: 90 mm

TEKLİ MODÜL H60 –H80 – H160
ÇAP 90 mm – YÜKSEKLİK: 60-80-160

Makinelere yerleştirilen tablalar üzerindeki hassas merkezleme konumları sayesinde operatörler iş parçalarını tezgahlara en doğru şekilde ve en kolay şekilde konumlandırabilmektedir. Sistemin etkili kullanımı ile operatör hatalarını minumuma indirme olanağı sağlanmaktadır.

Index Modüller

INDEX PLATE
Index Modül H60 –H80 – H160
90 mm – YÜKSEKLİK: 60-80-160 mm

FAST MILL modülleri, yüksek eksenel ve radyal yükü tolere edecek şekilde tasarlanmıştır. Modüller ölçülerine bağlı olarak 30kN -100 kN arasında tutma kuvveti uygular.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve kampanyalı fiyatlarımızdan faydalanmak için