Amsonic 400R-Serisi

Solvent Parça Temizleme Sistemleri

A3 Çözücülerle Yüksek Kaliteli Temizlik Ve Yağ Giderme

Metaller, seramikler ve plastikler için temizleme teknolojisi

Temizlemede kullanılan maddelerde aranan halojensiz, kanserojen olmama özelliklerini A3 çözücüler karşılamaktadır.

Bu çözücüler hidrokarbonlar veya modifiye alkollerdir. Amsonic A3 sıvıları ile ilgili temizlik teknolojisinin proses uygulamalarında öncü firmadır. Bu maddelerin çevresel performansları ve çok düşük  maliyetli olması A3 çözücülerinin endüstrinin en çok aranan doğru alternatifi olmasını sağlamıştır.

Amsonic 400R Serisi kompakt yüksek debili bir temizleme sistemidir . Üretimde gerçek anlamda kanıtlanmış bir prosedür kullanır.Patentli bir vakum prosesi altında sıcaklık ve klorsuz çözücüler uygular. 400R Serisi temizlik ekipmanlarını farklı aşamalarda birleştirebilirsiniz. Buhar fazı, ultrasonik temizlik aşamaları,vakum altında temizlik, kurutma ve damıtma (kapalı döngü) vs. Vakum teknolojisi temizlik verimliliğini arttırır ve güvenliğini garanti eder.

Çift ultrasonik dönüştürücüler, elektro parlatılmış oda duvarları, mikro filtrasyon gibi seçenekler en yüksek düzeyde parçacık sayısı açısından gerekliliklerini karşılar. Temizlik programı kirlenme türü, parçaların geometrisi ve temizlik gereksinimleri dikkate alınarak seçilir. Hammade miktarına göre saatte 6 ila 12 defa arasında yükleme yapılabilir.

Amsonik 400R-Serisi bir çalışma tankı ile ve isteğe bağlı temizleme tanklarıyla donatılmıştır. Damıtma kapasitesi temiz solvent ile sürekli kullanılabilirlik sağlar. Tank hacmi, ısıtma kapasitesi ve damıtma en uygun şekilde koordine edilir. Birden fazla çözücüler kullanılabilir, örn. izoparafin veya modifiye alkoller.

Amsonik 400R Serisi ile tam otomatik imalat entegrasyonu mümkündür. Opsiyonel olarak otomatik sepet yükleme ve boşaltma ,sepet üstü kapatma, konveyör  ve program tanıtma için barkod okuyucu eklenebilir.

Dokunmatik Ekranlı PLC Kontrol

Temizlik programları , bakım programları , damıtma ünitesinin boşaltılması gibi veya mikro filtrenin değiştirilmesi ve kurutulmasını içeren tüm özellikler HMI arayüzü olan PLC (Siemens) sistemi tarafından kontrol edilir. Temizleme prosesleri ve parametreleri kullanıcı tarafından şifrlenerek korunabilir. Makine bir userfriendly tarafından işletilmektedir dokunmatik ekran; var olana bağlı olarak yazılım seçenekleri, grafiksel olarak görselleştirilebilir.

Ekrandaki görsellik sayesinde tüm aşamaları görsel olarak takip edilebilir ve ilgili tüm işlem verileri belgelendirilebilir. Parça için temizlik raporu verilebilir. Kullanıcı dostu arayüzü ile uzaktan destek ile çevrim içi bağlantı yapılarak standart bakım ve müşteri servis hizmeti verilebilir.

Uygulamalar

Aşağıdaki sanayi dallarının hepsinde bu tür temizlik sistemlerine ihtiyaç vardır.

Otomotiv, uçak endüstrisi, hassas mekanikler,döner parçalar, saat endüstrisi, ortopedik ve diş implantları, tüm bu endüstriyel sektörler farklı aşamalarda , PVD veya CVD’den önce ,kaplama veya lazer kaynağı öncesinde son temizlik işlemlerine ihtiyaç duyar.

Amsonic Teknolojisi A3 solventler klorlu olmadığından çoğunluka bu solventlerle korozyonları parçalar ve temizler.Bazı uygulamalarda su bazlı deterjanlardan daha uygundur. Solventler (İzoparafin veya modifiye alkoller) çok uygun şekilde damıtılarak kullanılır. Ve bu sayede yıllıktüketim uygulamaya bağlı olarak, yaklaşık 50 ila 200 litre arasında olur.

Amsonic müşterilerimizin temizlik sonunda yüzey gerilimleri , en ufak parça temizliği ve yüksek kalitede sonuçlar almasını garanti eder ve uzun zamandır A3 solvent le temizleme konusundaki deneyimi sayesinde size en uygun ekipmanı önerir.

Solvent Uygulama Şeması

Teknik Özellikler

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve kampanyalı fiyatlarımızdan faydalanmak için