Akıllı Bağlama - Endüstri 4.0

BLOCK-SC 4.0, çenelerin açma – kapama sırasındaki  konumunun ve sistemdeki basıncın kablosuz  ve doğru bir şekilde tespit edilmesini ve gerçek zamanlı sensörlerle kontrol edilmesini sağlayanbir sistemden oluşur.

Sistem, herhangi bir zamanda iş parçasının sıkma koşullarının algılanmasına, görselleştirilmesine ve yönetilmesine izin veren, yanlış iş yerleştirilmesi durumunda otomatik olarak yanlış işlemeyi önleyen kullanıcı dostu, kablosuz ve ucuz bir bileşen setidir.

BLOCK-SC 4.0 Sistem

Hertürlü zorlu imalat ortamında (yüksek sıcaklıklar, talaşlar, kesme sıvıları, torna tezgahları, hareketli takımlar vb.) çalışmak için tasarlanmıştır. Çenelerin konumunu doğru bir şekilde ölçen bir potansiyometre ile donatılmıştır. İş parçası değiştirildiğinde, yeni konumu tespit etmek için potansiyometrenin konumunu manuel olarak değiştirmek gerekli değildir.

Bir basınç anahtarı sistemdeki basıncı algılar. Aynı zamanda İş parçasının çeneler tarafından sıkıştırılmasının da kontrolüde sağlanmaktadır.

Kablosuz algılayıcı ve izlemeye dayalı kablosuz iletişim sistemi önemli bir unsurdur. Bağlama sistemlerinin çalışma ortamı nedeniyle, sensörler ile kontrol ünitesi veya robot arasındaki kablolu iletişim mümkün değildir.

Bu tarz çözümler , çoğuzaman karşılaşılan ve üretim sürecinde aksamalara neden olan yanlış iş parçalarının işlenmesini önlemek için gereklidir.

1- Potensiyometre

Pozisyonlama sensörü.

3- Haberleşme

RF alıcı-verici, sensörler tarafından yakalanan ve bir mikroişlemci tarafından işlenen bilgilerin kablosuz iletimine izin verir..

2- Basınç switchi

Basınç sensörü.

4- Kontrol Ünitesi

Konum ve basınç algılama sensörleri tarafından gönderilen bilgileri toplar, işler ve görüntüler ve ilgili performans sinyallerini üretir.

Sistem Özellikleri

→ BLOCK-SC ile basit, güvenilir ve uzun ömürlü bağlantı.
→ Son derece kompakt.
→ Tamamen su geçirmez, IP67 su girişi koruma standardı.
→ Talaş ve soğutucu gibi elementlere karşı dayanıklı.
→ Maksimum 3 saniye gecikmeyle RF aracılığıyla kablosuz olarak çenelerin konum bilgilerini gönderir.
→ Dışarıdan elektrik bağlantısı yok.
→ Uzun ömürlü pillerle donatılmıştır.

Kontrol Ünitesi

Hem her bir bloğun izlenmesine hem de farklı birimlerin konfigürasyonuna izin veren bir dokunmatik ekran ile donatılmıştır. Küçük boyutlu, kullanıcının mevcut menülerde kullanıcı dostu bir şekilde gezinmesini sağlayan net ve sezgisel bilgiler gösterir.

Belirli işlemleri belirli kullanıcılarla sınırlamak için erişim hakları sağlanmıştır.

Her biri belirli bir basınç ve konum sensörü ile ilgili maksimum 12 bloktan bilgi alabilir.

Dokunmatik ekran, iş parçası sıkıştırılması, kelepçenin düzgün yapılıp yapılmadığı ve basınç olup olmadığı her bloğun durumunu gösterir. Ayrıca, izin veren birkaç yapılandırma sekmesi de içerir.

→ Her bir BLOCK’u konum ve basınç algılama ünitesini atayın.
→ Konum ve basınç algılama birimlerinin kablosuz kalibrasyonu.
→ İşlenecek her blok ve tip için doğru sıkıştırma pozisyonunu ve sıkıştırılmamış pozisyonu tanımlamanız gerekir.

Ekran, endüstriyel bir ortamda rahatlıkla çalışmayı garanti eden bir yapı ile korunur. Tam bir elektrik yalıtımı sunan bir robot veya benzeri bir bağlantıyı destekleyen sinyallere erişmek ve işlem yapmak potansiyel serbest role çıkışlarına sahiptir.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve kampanyalı fiyatlarımızdan faydalanmak için